Elektrody waginalne

PERISPHERA® – O

Nr kat.: EL.P.WAG.PS-O.PIN-2

 

Elektroda waginalna, wyposażona w powierzchnie przewodzące o kulistym kształcie, została zaprojektowana z myślą o całościowej, równoczesnej i niezróżnicowanej stymulacji mięśni łonowo-guzicznego i łonowo-odbytniczego. W przypadku tej elektrody nie ma znaczenia jej ułożenie w pochwie. Spora powierzchnia przewodząca, umożliwia odpowiednie zaangażowanie mięśni odpowiedzialnych za trzymanie moczu. Elektroda PERISPHERA® – O jest przeznaczona do zabiegów przeprowadzanych w pozycji leżącej, wykonywanych zarówno przez specjalistów, jak i samodzielnie przez pacjentkę. Jej anatomiczny kształt umożliwia łatwą i bezbolesną aplikację oraz idealne dopasowanie do pochwy.

Zamawiam

PERISPHERA® – E

Nr kat.: EL.P.WAG.PS-E.PIN-2

 

Elektroda waginalna, wyposażona w dwie powierzchnie przewodzące o owalnym kształcie, została stworzona z myślą o całościowej elektrostymulacji bądź biofeedback’u EMG mięśni dna miednicy. Zaopatrzona jest w izolację na wierzchołku, dzięki czemu ściana pęcherza moczowego nie jest poddawana zabiegowi. Umożliwia to selektywną terapię w przypadku pacjentów o niesymetrycznych mięśniach krocza w wyniku wcześniejszej rany ciętej bądź szarpanej. Elektroda PERISPHERA® – E może być obrócona o 90° w prawo lub w lewo, co umożliwia jednostronną, niezależną terapię zarówno prawej, jak i lewej powierzchni mięśnia łonowo-guzicznego bądź łonowo-odbytniczego. PERISPHERA® jest przeznaczona do profesjonalnych zabiegów, przeprowadzanych na leżąco. Może być też stosowana przez pacjentkę samodzielnie, pod warunkiem, że tak zaleci profesjonalny terapeuta.

Zamawiam

PERISPHERA® – U

Nr kat.: EL.P.WAG.PS-U.PIN-4

 

Elektroda wyposażona w cztery powierzchnie przewodzące, stanowiące dwie pary. Jedna para to duże, płaskie powierzchnie, natomiast druga to małe, umieszczone po bokach. PERISPHERA® – U służy do niezróżnicowanej stymulacji lewej i prawej powierzchni mięśnia łonowo-guzicznego. W celu optymalizacji efektów, należy korzystać z obu powierzchni przewodzących, jednak istnieje możliwość podłączenia tylko jednej.

Zamawiam

PERISPHERA® – H

Nr kat.: EL.P.WAG.PS-H.PIN-4

 

Elektroda wyposażona w cztery identyczne powierzchnie przewodzące, które są rozmieszczone promieniście tak, żeby mogły stymulować prawą i lewą powierzchnię mięśnia łonowo-guzicznego. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość przeprowadzenia kuracji obu części mięśnia niezależnie i asymetrycznie, ale jednocześnie z użyciem dwóch kanałów elektrostymulacji lub biofeedbacku EMG. Elektroda PEROSPHERA® – H jest idealnie dopasowana do pochwy, której przekrój w spoczynku przypomina literę „H”. Dwie pary powierzchni przewodzących pozwalają rozpoznać oddzielnie potencjał czynnościowy (EMG), wytwarzaego przez prawą i lewą część mięśni podczas skurczu, dzięki czemu terapeuta może obiektywnie ocenić stan mięśni dna miednicy.

Zamawiam

PERISPHERA® – AT

Nr kat.: EL.P.WAG.PS-AT.PIN-4

 

Elektroda zaprojektowana z myślą o pacjentkach cierpiących na pochwicę lub zwężenie światła pochwy. Dzięki małej średnicy elektrody – 11mm i szczególnemu rozmieszczeniu powierzchni przewodzącej, PERISPHERA® – AT umożliwia stymulację mięśni około pochwowych. Elektroda wyposażona jest w kołnierz, który służy do regulacji głębokości i kierunku penetracji. Dwie pary powierzchni przewodzących (przednia i tylna) mogą być podłączone do dwóch różnych kanałów stymulacji bądź biofeedback EMG przy użyciu przewodu rozgałęziająca (wyposażenie opcjonalne).

Zamawiam

Periprobe Classica

 

Elektroda waginalna pozłacana, bezniklowa i bezlateksowa w kształcie walca, który idealnie dopasowuje się do pochwy. Powierzchnie przewodzące mają postać niepełnych obręczy, dzięki czemu prawidłowo umieszczona w pochwie elektroda nie będzie stymulowała pęcherza moczowego. Elektroda Periprobe Classica doskonale sprawdza się zarówno w zabiegach elektrostymulacji mięśni dna miednicy, jak i w przypadku EMG biofeedbacku, wykonywanych w pozycji leżącej lub stojącej. Periprobe Classica jest polecana szczególnie kobietom, u których występuje nadwrażliwość na nikiel i lateks.

Zamawiam

Silver Plate 501

Nr kat.: EL.P.WAG-501.PIN-2

 

Elektrody waginalne i rektalne z serii Silver Plate zostały zaprojektowane z myślą o leczeniu inkontynencji, czyli problemu nietrzymania moczu bądź stolca. Mają one na celu odpowiednie stymulowanie mięśni dla miednicy, odpowiedzialnych za prawidłową pracę zwieraczy. Dzięki popularnemu złączu PIN 2mm mogą być stosowane w połączeniu z większością elektrostymulatorów EMS i urządzeń do Biofeedback EMG dostępnych na rynku. Jedynym warunkiem, jakie musi spełniać sprzęt jest możliwość podłączenia elektrod z żeńskim zakończeniem typu PIN 2mm.
Bardzo mała i lekka elektroda waginalna. Dzięki temu, że jest krótka i zakończona na czubku tworzywem sztucznym nieprzewodzącym impulsów elektrycznych. Jest lekka, w związku z czym nie wysuwa się podczas zabiegu.
UWAGA! Elektrody Silver Plate 501 mogą zawierać nikiel lub chrom, w związku z czym nie wolno ich stosować u osób z alergią skórną na te metale.

Zamawiam