Terapia Pelvifine

Skuteczna w walce z nietrzymaniem moczu i stolca

Na czym polega terapia Pelvifine?

Elektrostymulatory EMS Pelvifine są najskuteczniejszą i całkowicie bezpieczną metodą leczenia inkontynencji moczu i/lub stolca zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Elektrostymulacja EMS (lub inaczej NMS – stymulacja nerwowo-mięśniowa) ma na celu pobudzenie mięśni do skurczu, co powoduje wzrost ich siły. Ten rodzaj terapii może być stosowany w przypadku każdego mięśnia w ciele człowieka. Dzięki specjalnie zaprogramowanym elektrostymulatorom Pelvifine, również mięśnie zwieraczy mogą być poddawane rehabilitacji, która ma na celu ich wzmocnienie. W efekcie znacznie poprawia się kontrola nad oddawaniem moczu , czy stolca, co jest trudne do osiągnięcia w przypadku tradycyjnych ćwiczeń. Pacjenci, u których występuje problem nietrzymania moczu lub stolca charakteryzują się osłabioną reakcją nerwowo-mięśniową, a co za tym idzie bardzo słabym skurczem mięśni. Jest to spowodowane odnerwieniem mięśni. Słabe skurcze nie są w stanie wzmacniać mięśni, natomiast stymulacja EMS poprawia ukrwienie tkanek oraz wymusza wykonanie serii skurczów o wysokiej mocy, co odbudowuje mięsień.

Elektrostymulatory Pelvifine działają na zasadzie elektrycznego stymulowania mięśni zwieraczy przy użyciu elektrody waginalnej bądź rektalnej. Pomimo, że wiele osób podchodzi do tego tematu bardzo sceptycznie, elektrostymulacja EMS mięśni zwieraczy jest całkowicie bezpieczna, a w odczuciu nie jest nieprzyjemna. Pacjent poddawany zabiegom elektroterapii odczuwa jedynie mrowienie oraz skurcz mięśni.

Regularne stosowanie urządzeń Pelvifine z pewnością poprawi jakość życia każdej osoby, ponieważ wzmacniając mięśnie dna miednicy przyczynia się m.in. do:

R

polepszenia kontroli nad oddawaniem moczu, bądź kału

R

przywrócenia dobrej kondycji mięśni po porodzie

R

potęgowania odczuć, wynikających ze stosunków seksualnych

Rehabilitacja mięśni zwieraczy z użyciem Pelvifine trwa zwykle około 2 miesięcy, ale okres ten może się wydłużyć z uwagi na stopień odnerwienia mięśni, regularności stosowania lub innych czynników.

Należy podkreślić, że stymulacja mięśniowa EMS pobudza jedynie wyselekcjonowaną grupę mięśni lub pojedynczy mięsień, nie obciążając jednocześnie innych układów np. pokarmowego, oddechowego itd. Wynika z tego, że elektrostymulację można stosować nawet u pacjentów o słabym stanie zdrowia (po wcześniejszym wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań).

Zabiegi EMS mogą być wykonywane zarówno przez personel medyczny, jak i przez indywidualne osoby, samodzielnie w domu, ponieważ nie wymaga ona żadnego przeszkolenia.

Główne zalety korzystania z elektrostymulatorów EMS Pelvifine w domu:

są one bardzo łatwe w obsłudze, a w komplecie znajduje się instrukcja użytkowania w języku polskim

przynoszą zadowalające efekty wzmocnienia mięśni dna miednicy

stosowanie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne (pod warunkiem, że pacjent nie ma przeciwwskazań)

są niedrogie

x

są dyskretne (nie wydają żadnych dźwięków podczas pracy, wyglądają bardzo elegancko)

zagwarantowana pomoc konsultantów – telefoniczna lub mailowa